کار آفرینی

این وبلاگ در مورد موضوعات مرتبط با کار آفرینی ایجاد شده است.

خانواده و كارآفرینی

كار آفرینی مفهومی است كه همراه با خلقت بشر وجود داشته است. مروری بر ادبیات كارآفرینی نشان می‌دهد كه مفهوم كارآفرینی برای اولین بار توسط اقتصاددانان مطرح شد. سپس با توجه به اهمیت و نقش كارآفرینی در شكل ‌گیری تحولات اقتصادی در جوامع، دانشمندان علوم اجتماعی نیز به بررسی ویژگیهای فردی و اجتماعی كارآفرینان پرداختند. خانواده، كانونی است كه در شكل ‌گیری این ویژگیها، می‌تواند نقش حیاتی ایفا كند. در جوامع سنتی كه مردان نقش « نان‌آوری » و زنان نقش « خانه ‌داری و تربیت فرزندان » را بر عهده داشتند، انتقال ایده كسب و كار بیشتر از طرف مرد صورت می‌گرفت؛ ساختار جدید خانواده درجامعه امروز و به تبع آن خروج زن از خانه، ظهور جلوه‌های تازه‌ای از بروز خلاقیت و نوآوری را در هر دو جنس زن و مرد باعث شد. بدنبال این تغییر نگرش، شیوه تولید،‌ سبك زندگی و نقش‌های والدین در درون خانواده نیز دچار دگرگونی شد. به شكلی كه هر كدام از والدین با رفتار خود می‌توانند در رشد اعتماد به نفس، ‌خلق ایده‌های جدید در خانواده و تعیین مسیر شغلی فرزندان، نقش‌های اساسی را ایفا كنند .

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  شنبه چهاردهم اسفند 1389ساعت 22:15  توسط M.Mahyari  | 

رابطه كارآفرين و ثروت

هر انساني چه مرد و چه زن راجع به اهداف زندگيش فكر مي‌كند و اگر هم آن‌ها را روي كاغذ نياورد يا حتي براي دست‌يابي به آن هيچ اقدامي انجام ندهد، به هر حال به آن فكر مي‌كند. البته اين كار، "فكر كردن" نيست، بيشتر غرق شدن در آرزوهاي دور و درازي است كه تنها به شكل خيال و تصوري باقي‌مانده هرگز به عينيت در نمي‌آيد. گروهي هم هستند كه براي تحقق آرزوها و روياهايشان فكر و برنامه‌ريزي مي‌كنند و براي دستيابي به هدفشان سخت تلاش مي كنند.

مفهومي كه مي‌خواهم راجع به آن صحبت كنم، از مهمترين اهداف زندگي بيشتر افراد است. به دست آوردن پول، شغل مناسب و پردرآمد، و كسب ثروت و دارايي، مفاهيمي هستند كه به هم مرتبطند . اكثر مردم با پشت هم شنيدن اين لغات به ياد پول و سرمايه و املاك فراوان و اتومبيل هاي گران قيمت مي‌افتند ولي "دارايي" مي‌تواند به كثرت و فراواني هر سرمايه‌اي نزد شخص اطلاق گردد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  چهارشنبه یازدهم اسفند 1389ساعت 19:15  توسط M.Mahyari  | 

ده نكته لازم برای كسب و كارهای كوچك و جدید در كارآفرینی

امروزه كارآفرینی به عنوان یك استراتژی كارآمد برای رویارویی با مشكلات در پيش روی جوامع، ازجمله بیكاری و آثار و تبعات گستردة آن، و یكی از مهمترین راهكارهای برون رفت از فضای بسیار بغرنج و سر در گم اقتصادی ، مورد اهتمام و عنایت ویژﮤ افراد و مراکز علمی- دانشگاهی قرار گرفته است.

 

این مقاله به ذكر مهمترین مواردی كه برای هر فعالیت نوپا و كسب و كارهای زودبازده ضروری است می پردازد.

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  سه شنبه دهم اسفند 1389ساعت 21:12  توسط M.Mahyari  | 

اطلاعیه

با عرض سلام خدمت بازديد كنندگان محترم .

ضمن تشكر از نظرات شما در مورد مطالب قبلی، و تشكر بابت نكاتی كه در مورد بهتر شدن وبلاگ ياد آوری كرديد، اميدوارم مطالب جديد مورد پسند شما باشد.

در ضمن بابت تاخير در بروز رسانی مطالب، از تمامي بازديد كنندگان معذرت خواهی می كنم.

با تشكر - مهدی محياری

+ نوشته شده در  دوشنبه نهم اسفند 1389ساعت 23:0  توسط M.Mahyari  |